
У Закарпатській ОДА розповіли про протипокази та порядок вакцинації від COVID-19
Головна позаштатна експертка ДОЗ зі спеціальності «Епідеміологія», завідувачка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ ЗОЛЦ МОЗ України Вікторія Тимчик щодо нюансів вакцинальної кампанії повідомила:
«Пріоритет надається особам із груп ризику, які є неімунними – ще не перехворіли. Вони у першу чергу мають бути захищені. Якщо людина в анамнезі має COVID-19 лабораторно підтверджений, то для медпрацівників в умовах дефіциту вакцини дозволяється і рекомендується відтермінувати вакцинацію за можливості і за бажання на 3 місяці. Якщо це особа з іншої групи ризику, не медпрацівник, то вакцинацію можна відтермінувати і на 6 місяців. Але ці строки не є визначальними, можна щепитися і раніше. Так само відкласти першу дозу на пів року рекомендують відкласти за наявності гострого перебігу коронавірусної інфекції на момент бажаної вакцинації».
Окремі застереження щодо тактики вакцинації у вагітних. Зі слів Вікторії Тимчик, вагітним жінкам також рекомендовано відстрочити вакцинацію до завершення вагітності. Навіть якщо уже була введена перша доза. Якщо це медпрацівниця і вона вагітна, тоді треба враховувати усі ризики інфікування та імовірну шкоду вакцини. Потрібно зважувати співвідношення ризик і користь. Завжди останнє слово за людиною. Грудне вигодовування не є протипоказом до вакцинації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакциною від Pfizer проти COVID-19 першими щеплюватимуть закарпатських медиків
Також епідеміологиня зауважила, що є абсолютні протипокази і застереження до застосування вакцини. Протипокази абсолютні: наявність важких алергічних чи анафілактичних реакцій на один із компонентів вакцини. «Це ми будемо визначати, коли отримаємо вакцину», – каже епідеміологиня.
Також можуть бути застереження до вакцинації – тоді людина може вакцинуватися, але мати детальніший нагляд. «Якщо є фібрильні прояви, алергічні реакції на інші вакцини, порушення згортання крові, тоді потрібен ретельніший нагляд з боку медиків», – уточнила Тимчик.
Поки невідомо, скільки доз вакцини отримає Закарпаття. Попередньо дали згоду більше 3 000 медиків та утриманців і працівників закритих закладів. «Але завжди вакцину привозять не на точну кількість до однієї людини, залишається такий «буферний запас». Якщо хтось передумає, наприклад. Розглядаємо і варіант щеплення людей із резервних списків», – додала представниця МОЗ Тимчик.
Uzhgorod.net.ua
Наші найцікавіші новини у Інстаграмі та Телеграмі
08 лютого 2021р.
Владислав Прокопенко — Редактор новостей
Настоящий кошмар для журналистов! Режет и корректирует, требует пунктуальности и отчетов!
«Во всем должен быть порядок и дисциплина!»
Образование:
2000 — 2006
- Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики
Журналистка:
- 2019 новостной портал Комета
- 2016-2019 Редактор ленты новостей «Голос свободы»
- 2013-2016 Контент-менеджер «Обозреватель»
- 2007-2013 Контент -менеджер «Связной»
- 2005-2006 Внештатный корреспондент СМИ